TOP

Carpe diem! Ewa Szabatin – wywiad o tym, co ważne

Ewa Szabatin jest od lat propagatorką zdrowego trybu życia, którego podstawą jest zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i dbałość o psyche. Skąd Pani pomysł na prowadzenie motywujących kanałów w social mediach?

Ewa Szabatin: Od 10 roku życia przez ponad 20 lat zawodowo zajmowałam się sportowym tańcem towarzyskim. Wcześniej trenowałam tenisa ziemnego i chodziłam na gimnastykę artystyczną. Jestem sportowcem i 7-krotną mistrzynią Polski w tańcu. Pasja do sportu towarzyszy mi od dziecka. Po zakończeniu kariery zawodowej nabawiłam się nerwicy i zaczęłam bardziej interesować się zdrowym odżywianiem. Gdy udało mi się samej wyleczyć z tej choroby to postanowiłam, że zacznę się dzielić z odbiorcami swoją wiedzą na temat zdrowego jedzenia, sportu i tego jak ogromny wpływ mają te rzeczy na nasz organizm. Stąd pomysł na bloga, kanał YouTube oraz IG związane z tymi tematami.
 

Jaka jest największa wartość płynąca z tak bliskiego kontaktu z osobami obserwującymi kanał Ewa Szabatin Fit Fashion Freak na YouTube, Instagramie i Facebooku?

Ewa Szabatin: Ludzie, którzy mnie obserwują są dla mnie bardzo ważni. Są to prawdziwi i mądrzy ludzie, którym nie można wciskać głupot. 🙂 Dlatego oprócz pięknych zdjęć, czy fajnych filmów chcę propagować wartościowe treści. Motywować i pomagać. A ich zaangażowanie pokazuje, że warto! Dużą wartością prowadzenia kanałów social media jest to, że możemy się wymieniać na bieżąco informacjami, zawierać przyjaźnie, rozmawiać nawet, gdy mieszkamy 1000 km od siebie. Możemy nawiązać kontakt z każdym na świecie, a gdy przyjdzie okazja spotkać się w “realu”.

 

 Ewa Szabatin - wywiad o tym, co ważneTOP & LEGGINSY

Co jest Pani bliższe sport czy zdrowa dieta? Czy te dwie rzeczy w ogóle da się rozdzielić?

Ewa Szabatin: Nie da się tych rzeczy rozdzielić. Obie są równie ważne. Promuję holistyczne podejście do życia, bo cóż z tego że trenujemy, jeśli po treningu zaśmiecamy swój organizm fast foodami. Nasz organizm i wszystko w nim jest połączone, to jedna perfekcyjna maszyna, to jedność. Ciało, mózg, dusza, jelita… wszystko musi pracować w harmonii. 

 

 Ewa Szabatin - wywiad o tym, co ważneTOP & LEGGINSY

Trwa moda na bycie fit. Oferta klubów sportowych jest niezwykle szeroka, to samo możemy powiedzieć o dostępności zdrowej żywności. Jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę ze sportem i zdrowym stylem życia może poczuć się zagubiony. Co powinien wybrać na początek, by się nie zniechęcić?

 

Ewa Szabatin: Po pierwsze musimy znaleźć sport, który będzie nam odpowiadał, trzeba poszukać, popróbować i wybrać jedną lub dwie aktywności dla siebie. Jeśli nie będziemy lubić chodzić na siłownię to nie będzie zadowalających wyników z takich treningów. Po drugie zaczynać wprowadzać zmiany żywieniowe małymi krokami. Dać sobie czas, ponieważ rygorystyczne diety i próby szybkiego odchudzania zazwyczaj kończą się porażką. Step by step 🙂 

 Ewa Szabatin - wywiad o tym, co ważneTOP & LEGGINSY

Mój ulubiony zestawy ćwiczeń to…

 

Ewa Szabatin: Najbardziej podobają mi się ćwiczenia na siłowni, szczególnie lubię robić brzuch oraz joga. 

 

Ewa Szabatin - wywiad o tym, co ważneTOP & LEGGINSY

Ewa Szabatin. Posiłek, który uwielbiam to…

 

Ewa Szabatin: Bezglutenowe placki owsiane z owocami, ponieważ są pyszne i zdrowe. 

 

Znamy Pani zamiłowanie do mody. Widujemy Panią na pokazach projektantów i licznych eventach zawsze intrygująco i barwie ubraną. Czy na siłowni też warto mieć swój styl? Czy to w czym ćwiczymy ma znaczenie?

 

Ewa Szabatin: Taniec łączył ze sobą sport oraz modę. Stąd druga moja pasja – moda. Dla mnie osobiście ogromne znaczenia ma to, w czym ćwiczę. Nie tylko sam wygląd jest ważny, ale również wygoda i funkcjonalność. Gdy legginsy są źle skrojone i zjeżdżają nam z bioder podczas robienia “psa z głową w dół” z jogi, nie jesteśmy w stanie skupić się na treningu. A znowu fajne kolory i dobre fasony sportowych rzeczy dodają energii i poprawiają humor.

 

Ewa Szabatin - wywiad o tym, co ważneKOSTIUM KĄPIELOWY JEDNOCZĘŚCIOWY

Jak się nie ubierać na siłownię?

Ewa Szabatin: Nie zakładać klapek, nie ćwiczyć na bosaka, nie zakładać ciepłych bluz, czy jeansów. Ma być wygodnie, ale i bezpiecznie. 

 

wywiad o tym, co ważne

TOP & LEGGINSY

Ile razy w tygodniu warto ćwiczyć?

Ewa Szabatin: 3-4 razy w tygodniu, bo taka częstotliwość jest optymalna.

 

wywiad o tym, co ważne

TOP & LEGGINSY

Jak się motywować do działania?

Ewa Szabatin:

1. Zadać sobie pytanie stojąc przed lustrem w bikini: Czy jestem zadowolona, zadowolony ze swojego wyglądu?

2. Wybrać sobie osobę, której figurę byśmy chcieli mieć.

3. Zapisać na kartce cele na następne pół roku i przykleić np. Na lodówkę

 

wywiad o tym, co ważne

STRÓJ KĄPIELOWY Z FALBANKAMI

Ewa Szabatin. Moje motto życiowe?

Ewa Szabatin: Zdecydowanie: Carpe diem! Ciesz się z życia, uśmiechaj, łap chwile. 

 

Post a Comment