TOP

Dobierz idealny strój kąpielowy do swojej figury! Zobacz rady stylistki ANSWEAR

Każda z nas ma swoje ulubione stylizacyjne triki. Modne joggery z wyższym stanem zakryją oponkę, dekolt w V wydłuży szyję, a oversizowy płaszcz i duża torebka zgrabnie zamaskują nadprogramowe kilogramy. Prawdziwym stylizacyjnym wyzwaniem staje się jednak wyjście na plażę. Tam mamy do dyspozycji mocno okrojone tekstylne zasoby (śmiech) – mówi stylistka ANSWEAR Kasia Olech-Oziembała, czyli MOKO Fashion Stylist. Jak dobrać idealny strój kąpielowy do swojej figury i jak określić własny typ budowy? Sprawdźcie niżej!

Kasia Olech-Oziembała, fot.: Facebook

Wybór ma znaczenie

Dobranie idealnego stroju kąpielowego to nie lada wyczyn. Różne sylwetki wymagają różnych krojów biustonoszy oraz fig. Przykładowo ten sam biustonosz może założyć charakteryzujące się niewielkim biustem sylwetki A oraz I, ale nie założą już tego samego rodzaju fig ze względu na odpowiednio szerokie i wąskie biodra. Popularne marki nie zawsze dają nam wybór. Na sklep.feba.pl możecie swobodnie miksować biustonosze i figi kolekcji BASIC, dzięki czemu dopasujecie idealne zestawy do każdej sylwetki!

idealny strój kąpielowy

Kolekcja BASIC, sklep.feba.pl

Idealny strój kąpielowy dla sylwetki A

Obfite biodra, wąskie ramiona i niewielki biust to znaki rozpoznawcze sylwetki A, czyli tzw. gruszki. Idealny strój kąpielowy dla tego typu sylwetki powinien wyrównać dysproporcje pomiędzy górnymi i dolnymi partiami ciała, sprowadzając je optycznie do uznawanego za idealny kształtu klepsydry. Aby dodać objętości okolicom biustu, wybierzcie biustonosz typu push-up. Jasne wzory dodatkowo optycznie powiększą piersi. Szerokie biodra zrównoważą ciemne figi z wysokim stanem, które dodatkowo podkreślą smukłą talię.

idealny strój kąpielowy

Kolekcja BASIC, sklep.feba.pl

Idealny strój kąpielowy dla sylwetki O

Sylwetkę O charakteryzuje brak zarysowanej talii, wąskie biodra i opadające ramiona. Kobiety o takim typie budowy powinny sięgnąć po wysokie figi i biustonosz typu balkonetka lub jednoczęściowe stroje kąpielowe z dekoltem w kształcie litery V i pionowymi zdobieniami w okolicach talii. Te ostatnie nie tylko wysmuklą ten obszar ciała – ukryją także wydatny brzuszek.

Idealny strój kąpielowy

Kolekcja BASIC, sklep.feba.pl

Idealny strój kąpielowy dla sylwetki Y

Szerokie ramiona, spory biust i wąskie biodra to cechy sylwetki Y. Aby zbliżyć jej proporcje do harmonijnej klepsydry, należy optycznie zmniejszyć górne i uwydatnić dolne partie sylwetki. Taki efekt uzyskamy dzięki figom z jasnym, odbijającym światło elementem, który optycznie doda objętości wąskim biodrom. Do kompletu ciemny, dobrze dopasowany biustonosz, który podtrzyma wydatne piersi.

Idealny strój kąpielowy

Kolekcja BASIC, sklep.feba.pl

Idealny strój kąpielowy dla sylwetki I

Sylwetkę I – inaczej zwaną kolumnową – charakteryzuje brak widocznego wcięcia w talii oraz niezbyt obfity biust. Co należy zrobić? Optycznie zarysować talię i dodać krągłości. To zadanie dla strojów, które wyraźnie dzielą sylwetkę na strefę biustu, talii i bioder. Doskonałe przykłady znajdziecie w kolekcji BASIC na www.sklep.feba.pl.

Idealny strój kąpielowy

Idealny strój kąpielowy dla sylwetki X

Sylwetkę X, czyli uznawaną za najbardziej kobiecy typ budowy klepsydrę, charakteryzują krągłe biodra, wąska talia i wydatny biust. Posiadaczki tak proporcjonalnej sylwetki mogą założyć właściwie każdy fason stroju kąpielowego. 🙂

Idealny strój kąpielowy

Pamiętajcie, jesteście piękne! Jeśli chcecie podkreślić lub zamaskować konkretne obszary sylwetki, odpowiedni fason może zdziałać cuda! Nie zapomnijcie o dodatkach: tunikach, pareo, torbach plażowych czy kapeluszach lub biżuterii, które uzupełnią plażowy look. – radzi Kasia. My dodamy tylko, że wszystkie kostiumy i dodatki znajdziecie w naszym sklepie on-line!

Post a Comment