TOP

Postanowienia noworoczne 2020. Pokochaj sport!

Nowy rok daje nadzieję, że kolejny będzie tylko lepszy. Robimy postanowienia noworoczne i z zapałem rzucamy się w wir obowiązków. I choć na pewno w nowym roku nie będziemy młodsi, to możemy sprawić, że będziemy wyglądać młodziej. Drogą do szczęścia jest… aktywność fizyczna. To sport daje endorfiny, sprawia, że czujemy się silniejsi, a problemy dnia codziennego są jakby mniejsze. Jeśli więc wciąż szukacie pomysłu na siebie na 2020 to może kupno karnetu na siłownię lub basen będzie strzałem w dziesiątkę?

Postanowienia noworoczne – siłownia

Po długim okresie świąt i błogiego lenistwa niełatwo jest wrócić do pracy. Co gorsza odkrywamy też, że ważymy więcej niż zazwyczaj i pora coś z tym zrobić. Jak zrzucić brzuch? Czy zdążę złapać formę na narty? W głowie kłębią się myśli i plany, które warto przekuć w czyn. Postanowienia noworoczne przychodzą z pomocą, zwłaszcza jeśli obwieściliśmy je publicznie na przykład na Facebooku. Skoro już wszyscy nasi znajomi wiedzą, że idziemy na siłownię, to odwrotu nie ma. 

Treningi szybko zaczynają sprawiać przyjemność. Jeśli postawisz na ten siłowy oraz aerobowy pierwsze efekty zobaczysz już w drugim tygodniu ćwiczeń. Nie tylko poprawi się Twoje samopoczucie i zaczniesz lepiej się wysypiać. Szybko przekonasz się, że wzrosła Twoja motywacja do działania i chęć do życia. Nadal twierdzisz, że nie masz czasu na chodzenie na siłownię i krępują Cię treningi wśród innych osób, przez co nie jest to coś dla Ciebie? Pomyśl o ćwiczeniach w domu. Na orbitreku możesz wykonywać trening eliptyczny zawsze, gdy masz na to ochotę. Plusem tego rozwiązania jest to, że ćwiczyć możesz niezależnie od stopnia sprawności fizycznej, a ryzyko kontuzji jest zminimalizowane dzięki temu, że trening na orbitreku nie obciąża stawów.

Jak uprzyjemnić sobie ćwiczenia? Gorąco namawiamy do szlifowania formy w miłym towarzystwie oraz treningu w odzieży dedykowanej aktywności fizycznej. O idealnych leginsach pisaliśmy tutaj a modne topy i wygodne spodenki znajdziecie tu.

Postanowienia noworoczne 2020

Postanowienia noworoczne – basen

Czy to prawda, że pływanie odchudza? Tak! Czy wiecie, że w czasie pół godziny spokojnego pływania na basenie można spalić około 250 kcal, a jeśli będziemy pływać kraulem, to nawet 350 kcal! Prawda, że to dobra wiadomość. Zmęczeni treningiem pamiętajmy, by nie rzucać się od razu po wyjściu z wody na jedzenie. Warto mieć przygotowaną zdrową przekąskę, by nie jeść po basenie wysokokalorycznych potraw, które zniweczą nasze wysiłki. 

Postanowienia noworoczne 2020.

Jakie inne korzyści przynosi pływanie? Dzięki regularnym treningom poprawia się wydolność organizmu i zwiększa pojemność płuc, przez co “łapiemy” kondycję. Jeśli na co dzień prowadzisz siedzący tryb życia i godzinami wpatrujesz się w ekran komputera to dzięki regularnym wizytom na basenie pozbędziesz się bólu pleców i sztywnego karku. I choć zimowa aura za oknem często zniechęca do wyjścia na basen, to satysfakcja po odbytym treningu jest tak duża, że wystarczy sobie o niej przypomnieć, by z ochotą pójść na kolejne zajęcia. Profitów z pływania jest tak dużo, że my bez wahania wpisujemy zajęcia na basenie na szczycie listy z napisem: postanowienia noworoczne.

Zastanawiasz się jaki strój kąpielowy wybrać do aktywnego pływania na basenie? Strzałem w dziesiątkę będzie jednoczęściowy model nieco bardziej zabudowany niż te przeznaczone do opalania. Tu zobaczysz najmodniejsze modele na lato 2020.

 

Postanowienia noworoczne – joga

Zrozumiałe, że nie dla wszystkich wysportowana sylwetka to cel na rok 2020. Jednak dla każdego z nas postanowienia noworoczne powinny zawierać dbałość o własne zdrowie. Codzienna aktywność fizyczna wpisana jest na samym spodzie piramidy żywieniowej. Według Instytutu Żywności i Żywienia na ruch powinniśmy przeznaczyć minimum 30-45 minut dziennie.  

Jeśli z różnych powodów ani siłownia, ani basen nie przemawiają do Ciebie to poszukaj w okolicy innych form aktywnego spędzania czasu. Może będzie to poranny jogging, a może zajęcia jogi? Ta ostatnia zyskuje na popularności i odpowiednia jest dla każdej grupy wiekowej bez względu na to w jakiej kondycji fizycznej jesteśmy. Wywodząca się z Indii joga wprowadza harmonię między ciałem, a umysłem. Gdy ćwiczymy regularnie, to nasze ciało staje się gibkie, a mięśnie wzmocnione. Dzięki jodze jesteśmy w stanie się wyciszyć i zredukować codzienny stres. 

Joga posiada zarówno delikatne (Hatha), jak i bardziej żywiołowe oblicza (np. Ashtanga) przez co każdy ma szansę znaleźć w niej coś dla siebie. 

Zapisując się na praktykę jogi pamiętaj, że potrzebujesz wygodnego stroju, który pozwoli Ci swobodnie przechodzić z jednej pozycji do drugiej. Zbyt ciasne czy krępujące ruchy ubranie sprawi, że zamiast się zrelaksować będziesz nieustannie poprawiać opadające legginsy lub za szeroką koszulkę. Nie wiesz w czym ćwiczyć? Krótki top czy przylegająca do ciała koszulka i wygodne getry to wszystko czego potrzebujesz

 

Postanowienia noworoczne 2020.

Postanowienia noworoczne są nam potrzebne, by motywować się do działania wtedy, gdy wydaje nam się, że nie mamy siły. Warto je spisać na kartce i co jakiś czas do nich zaglądać, by sprawdzać swoje postępy. Jeśli do tej pory aktywność fizyczna była Wam obca, to pora się przełamać i ruszyć z Nowym Rokiem nowym krokiem. Tego w FebaMoveOn Wam życzymy.

Post a Comment