TOP

Who made my clothes? Fashion Revolution Week marki Feba

Na #FebaMoveOn piszemy o kobietach dla kobiet, bierzemy za rogi aktualne tematy i kierujemy Wasze myśli na pozytywne tory. Przyglądamy się trendom i ogólnie pojętemu lifestylowi, rozmawiamy z kobietami o ich pasjach i z pasją opowiadamy o naszej marce Feba, którą rozwijamy już od dwóch dekad. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i historią, a podczas Fashion Revolution Week pokazujemy Wam kulisy naszej produkcji. Odkryjcie z nami febastyczny świat!

Fashion Revolution

Fashion Revolution Week to tydzień upamiętniający tragedię w fabryce Rana Plaza w Bangladeszu, w wyniku której życie straciło niemal 1 200 osób. Katastrofa zwróciła uwagę świata na fatalne warunki, w jakich odbywa się masowa produkcja odzieży. Wyzysk pracowników, nieprzestrzeganie norm BHP czy skażenie środowiska to tylko niektóre z wielu problemów, jakie generuje przemysł fast fashion. Ogólnoświatowy ruch Fashion Revolution zachęca konsumentów do zadawania markom pytania: #whomademyclothes, na które z chęcią odpowiadamy. Poznajcie nas bliżej! 🙂

Fashion Revolution

Nasza historia…

…zaczęła się w latach 90. od niewielkiej manufaktury, w której tworzyliśmy pierwsze modele strojów plażowych. Przemiana ustrojowa wywołała istny bum gospodarczy. Na rynku pojawiło się mnóstwo polskich firm odzieżowych i obuwniczych. Niewielu jednak z należytą uwagą potraktowało modę plażową, która w strojach kąpielowych nie ogranicza się jedynie do wyglądu. Wówczas w Polsce dopiero raczkowała świadomość, że legendarna miseczka B nie jest rozmiarem uniwersalnym, a odpowiednio dobrany biustonosz nie spełnia tylko roli zasłony, ale jest niezbędny dla kobiecego zdrowia. Postanowiliśmy wziąć sprawy we własne ręce, a nasz pomysł od razu zyskał aprobatę klientek. Coraz większe zainteresowanie bogatym wyborem rozmiarów sprawiło, że w 2007 roku przenieśliśmy siedzibę na teren większego, nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Pisarzowicach. Systematycznie inwestujemy w nowe, sprzyjające środowisku technologie. Dziś fasony przeznaczone dla pełnych biustów stanowią ok. 70% produkcji Feby, nasze stroje kąpielowe dostępne są w ponad 500 salonach na terenie Polski oraz w kilkudziesięciu krajach na świecie, a w naszej siedzibie powstał pierwszy sklep firmowy.

#WhoMadeMyClothes Fashion Revolution Week marki Feba

Siedziba marki Feba

Febastyczna ekipa

Wierzymy, że markę tworzą ludzie. Feba to przede wszystkim kobiety, które projektują, szyją i testują wszystkie modele. Wybierają najwyższej jakości tkaniny od zaufanych polskich, włoskich, hiszpańskich i niemieckich producentów, dbają o detale. Zwracają uwagę na wygodę i komfort noszenia. Konstruują modele odpowiadające mniejszym i większym biustom. Możecie nam zaufać. W końcu kto stworzy dla kobiet lepsze stroje plażowe, niż one same? 🙂

W naszej szwalni codziennie dokładamy starań, by Wasze ulubione stroje kąpielowe były najwyższej jakości!

Wizualna strona naszej marki głównie należy do kobiet. Od początku działalności, współpracujemy z agencją reklamową J&W, która co sezon pracuje na planie naszych sesji zdjęciowych.

Współpracowaliśmy także m.in. z Arturem Wesołowskim – autorem niezwykłej kampanii, która na długo zostanie w naszych sercach.

Fot.: Artur Wesołowski


Fot.: Artur Wesołowski

Technologia i tradycja

Naszą największą siłą jest doświadczenie. Tego samego szukamy u partnerów, z którymi współpracujemy. Nieprzypadkowo do produkcji biustonoszy wybraliśmy powstające w oparciu o metodę 3D, bezpieczne dla skóry, antyalergiczne, lekkie, wygodne i “oddychające” miseczki produkowane przez markę z 70-letnim stażem. Na bieżąco wzbogacamy nasze kolekcje m.in. o linię dodatków i akcesoriów plażowych takich jak bluzki, szorty, sukienki, przeciwsłoneczne okulary, kapelusze, pareo, torby plażowe czy biżuterię hand made.

Fashion Revolution Feba

Wykonywana ręcznie biżuteria to doskonałe uzupełnienie plażowego looku. Ma wiele zalet: jej produkcja jest przyjazna środowisku, a wybrane egzemplarze są unikatowe – szukajcie ich w naszym sklepie firmowym. Jeśli coś wpadnie Wam w oko, lepiej się spieszcie! Taka okazja może się nie powtórzyć. 🙂

Wielkie zmiany zaczynają się od małych rewolucji. Z przyjemnością przyłączamy się do Fashion Revolution Poland, wszystkie marki zachęcamy do tego samego. Tymczasem wracamy do pracy. Zobaczcie, jak nam idzie! 🙂 Odwiedźcie naszą stronę: sklep.feba.pl oraz naszego Instagrama i Facebooka – tam znajdziecie plażowe inspiracje, najświeższe nowości oraz informacje o PROMOCJACH!

Post a Comment